patterns >
Kathrine Strømmen's Ravelry Store and 1 more...
> Edvardas fingervanter / Edvardas gloves





Edvardas fingervanter / Edvardas gloves
Edvardas gloves. Nice gloves for all girls! With pearls and silver embroidery. You can make them with or without fingers. .
Size for children 5-7 years and 9-11 years and for woman S/M and L/XL.
I have used 50 gram Rauma finull og 50 gram Hillesvåg Sølje pelsull. Any yarn with 175 m pr 50 gram will do.
Pearls and silverthread if you want the little extra. Double pointed needles 2,0 mm and 2,5 mm.
Edvardas fingervanter: Lekre vanter for jenter i alle aldre! De kommer i to varianter, med korte eller lange fingre. Mønsteret er litt forskjellig for de to utgavene.
I oppskriften er det mønster for begge.
Jeg har foreslått Hillesvåg sølje pelsull og Rauma finull, men de kan også strikkes i Hillesvåg sølje og Hillesvåg vilje lamullgarn eller bare med Rauma finull. En trenger 50 gram av hver farge.
Også har jeg pynta de med perler og sølvtråd.
De er i to størrelser for barn og to for voksen. Ca 5-7 år og ca 9-11 år for barn og S/M og L/XL til dame. Hvis en ønsker større eller mindre vanter kan en gå opp eller ned i pinnestørrelse.
28588 projects
stashed
17862 times
2701 projects
stashed
2402 times
- First published: December 2017
- Page created: December 8, 2017
- Last updated: June 20, 2020 …
- visits in the last 24 hours
- visitors right now